Jak zrobić prysznic w wannie?

Jeśli należysz do osób, które mają dylematy związane z wyborem wanny lub prysznica, wówczas możesz zdecydować się na umieszczenie w swojej łazience wanny z prysznicem. Oczywiście takie rozwiązanie tak samo jak kabina prysznicowa z brodzikiem będzie miało swoje plusy i minusy. Stawiając jednak na taką opcję możemy zwiększyć przede wszystkim swój własny komfort korzystania z łazienki, a to niewątpliwie jest szczególnie istotne w przypadku małych wnętrz.

Zaaranżowanie łazienki na kilku metrach kwadratowych nie jest łatwe, ale jeśli wykorzystamy innowacyjne rozwiązania, wówczas na pewno staniemy się posiadaczami funkcjonalnego i przyjaznego wnętrza łazienkowego. Wanny są zazwyczaj znacznie bardziej praktyczne dla rodzin z dziećmi, natomiast kabiny prysznicowe pozwalają na wzięcie szybkiej kąpieli bez zużywania dużej ilości wody. W zależności od liczby domowników oraz ich wieku warto zastanowić się nad każdym z powyższych rozwiązań.

Jeśli jesteśmy entuzjastami kąpieli w wannie i nie chcemy z niej rezygnować, ale zależy nam także na posiadaniu prysznica, wówczas być może warto zdecydować się na rozwiązanie w formie natrysku w wannie. Prysznic sam w sobie ma oczywiście mnóstwo korzyści, gdyż postrzegany jest jako urządzenie znacznie bardziej ekonomiczne w odróżnieniu od tradycyjnej wanny. Umożliwia ponadto znacznie szybsze odświeżenie się niż kąpiel w wannie.

Instalacja prysznica nawannowego nie jest zbyt skomplikowana i doskonale sprawdzi się przede wszystkim w niedużych łazienkach w blokach, gdzie bardzo często podczas urządzania wnętrza liczy się każdy metr kwadratowy. Takie rozwiązanie na pewno spodoba się osobom aktywnym i ceniącym sobie możliwość korzystania z praktycznych urządzeń, gdyż takim niewątpliwie jest prysznic w wannie.

Rozwiązanie łączące w sobie funkcję natrysku oraz wanny jest coraz częściej proponowane przez architektów i projektantów wnętrz. Zestaw prysznicowy można z powodzeniem zamontować właściwie na każdej wannie, a następnie założyć specjalną wodoszczelną osłonę, która ułatwi wygodne branie prysznica. W tym celu warto rozejrzeć się za parawanem lub zasłoną prysznicową.

Zasłony prysznicowe są w stanie tworzyć tradycyjną kabinę prysznicową, pozwalając równocześnie w pełni swobodnie korzystać z wanny. Można także zdecydować się na zainstalowanie nowoczesnego panelu prysznicowego z opcją hydromasażu, ale takie rozwiązanie będzie nieco bardziej kosztowne.